Aoi-den és Kasui-en
Ez a két kert megtalálható Kyoto-ban, a Westin Hotelnél és nyitott a látogatók számára. A japán kert mester, Ogawa Jihei és fia, Hakuyo tervezte és építette meg őket.
Chion-in
A Japánban lévő legöregebb hegyi kapukon keresztül eljuthatunk a Chion-in templomba és kertbe, amit eredetileg 1234-ben építettek.
Engaku-ji
Egy emlékmű azoknak, akik életüket vesztették a Mongol támadásban (1274, 1281). Az Engaku-ji a Kamakura Zen hegyi templom rendszer részét képezi, és 18 al-templomból és terjedelmes kertekből áll.
Entsü-ji
Egy korábbi császár építette 1629-ben, azért, hogy legyen egy palotája, ahova visszavonulhat. Entsü-ji fekvése kézenfekvő és precízen rendezett a tökéletes nyugalom érzetéért.
Giō-ji
A csendes, mohás templomkert, a Giō-ji templom Kyoto-ban található, ahol 4 $-ért megtanítják, mi is az a “zen”.
Hase-dera
Egyike a régi templomoknak és kerteknek, amik a Kamakura Area-ban található, Hase-dera állítólag már 736 óta van ott.
Jömyö-ji
Egy nemrég felújított teaházzal, Jömyö-ji egy kiváló hely Kamakurában, ahol magadba szívhatod a természetet. Történelmileg az öt templom egyike, amely Kanton régiót felügyeli.
Kajü-ji
A kyoto-ba telepített Kajü-ji Shingon buddhizmus központja, amit 900-ban alapított az akkori császár, Daigo.
Kennin-ji
A legöregebb Zen buddhista templom Kyoto-ban. Kennin-ji kért kert otthona: a “Kör-Háromszög-Négyzet” kert és “Az árapály hangjainak kertje”.
Konchi-in
Egy másik Kyoto-ban található templom, aminek az al-temploma Nanzen-ji volt. Valószínűleg a jól ismert Kobori Enshu tervezte a tájképekhez hasonlító kertet.
Töji-in
A legjobb hely ahol mindent magad mögött hagyhatsz, a Kyotoi Töji-in, ahova az 1300-as évek óta visszavonulnak az emberek.
Tokiói Császári Palota Ninomaru Kertjei
Néhány a legszebb és féltve őrzött kertek közül Tokióban, a kihagyhatatlan Ninomaru kertek csak Szilveszterkor és a császár szülinapján van nyitva (december 23).
MynAh
Ezek a kertek egyszerűen gyönyörűek! 🙂 Szívesen megnéznék párat élőben is, nemcsak képen! 😀